Prvenstvo HKoV-a u streljaštvu

U Karlovcu je od 13. do 16. svibnja 2024. održano 6. Prvenstvo Hrvatske kopnene vojske u streljaštvu. Muškarci su se natjecali u gađanju iz puške VHS-D 5,56 x 45 mm i pištolja 9 x 19 mm HS-2000/HS-9, a žene u disciplinama gađanja iz pištolja 9 x 19 mm HS-2000/HS-9. Nositelj organizacije i provedbe Prvenstva bila je Inženjerijska pukovnija. Natjecanje je provedeno u skladu s pravilima Međunarodnog odbora za vojni sport (CISM) te Međunarodne federacije za streljačke sportove (ISSF). Voditelj natjecanja bio je satnik Renato Mendeš iz Operativnog odsjeka Zapovjedništva Inženjerijske pukovnije (InžP), a koordinator aktivnosti časnički namjesnik Vlado Mlinarić, prvi dočasnik InžP-a. Sudili su certificirani suci iz postrojbi HKoV-a.

Narednik Perica Obrovac iz ZOD-a HKoV-a pobjednik je u dvije kategorije – najbolji pojedinac u disciplini 200 m puška 3 x 10 hitaca ISSF, te najbolji pojedinac u disciplini 200 m puška 3 x 10 hitaca CISM MRF. Razvodnik Ivan Varga, pripadnik GOMBR-a, također je pobijedio u dvije kategorije – gađanje iz pištolja ISSF, te 25 m pištolj 15 + 15 hitaca CISM MRF. Bojnica Tihana Klinsić Ogrizović iz Zapovjedništva Hrvatske kopnene vojske bila je najbolja u disciplini 25 m pištolj 30 hitaca ISSF precizno. U disciplini 25 m pištolj 15 + 15 hitaca CISM MRF pobjedu je odnijela poručnica Laura Jovanović iz GMBR-a. Ekipa GMBR-a bila je najbolja u disciplini 200 m puška 3 x 10 hitaca ISSF, a ekipa GOMBR-a u gađanju iz puške 200 m 3 x 10 hitaca CISM MRF. Ekipa Bojne NBKO pobijedila je u disciplini 25 m pištolj 30 hitaca ISSF precizno, a ekipa GOMBR-a u disciplini 25 m pištolj 15 + 15 hitaca CISM MRF. U ženskoj je konkurenciji ekipa GOMBR-a bila najbolja u obje discipline: 25 m pištolj 30 hitaca ISSF precizno, i 25 m pištolj 15 + 15 hitaca CISM MRF. Pehar za najbolju ekipu Prvenstva osvojili su pripadnici GOMBR-a; drugo je mjesto pripalo GMBR-u, a treće Zapovjedništvu HKoV-a. Prvenstvo je završilo svečanim postrojavanjem svih sudionika u vojarni “110. brigade Hrvatske vojske”. Zapovjednik Inženjerijske pukovnije pukovnik Miroslav Car, ujedno i izaslanik zapovjednika HKoV-a, nakon prigodnog obraćanja uručio je najboljima medalje i pehare te svim ekipama zahvalnice za sudjelovanje na Prvenstvu.

Tekst i foto: Inženjerijska pukovnija / HKoV