Kadeti ostvarili odlične rezultate na Atenskom maratonu

Kadeti Hrvatskog vojnog učilišta “Dr. Franjo Tuđman” Alen Čretni i Tajana Židov sudjelovali su od 8. do 11. studenog na 37. Atenskom maratonu.

U konkurenciji oko 20 tisuća natjecatelja kadet Alen Čretni zauzeo je izvrsno 36. mjesto s vremenom 2:46:58, dok je kadetkinja Tajana Židov zauzela 6497. mjesto s vremenom 4:22:49. Pobjedničko vrijeme iznosilo je 2:16:34. S obzirom na zahtjevnu stazu s puno uspona i velik broj natjecatelja, hrvatski su kadeti postigli izvrsne rezultate, a posebno Alen Čretni, koji je za pobjednikom zaostao samo 30 minuta.

Atenski maraton održava se u spomen na prvi maraton održan na Olimpijskim igrama 1896.,  na kojima je pobijedio Grk Spiridon Louis. Staza je duga 42,195 km, a proteže se od Maratona do Atene i završava na povijesnom olimpijskom stadionu.

Osim maratona, održane su i utrke na pet i deset kilometara te dječje utrke, na kojima je sudjelovalo ukupno 60 tisuća natjecatelja.

Kadeti su tijekom boravka u Grčkoj posjetili i kulturno-povijesne znamenitosti Atene.